A Debreceni Egyetem volt az egyik szakmai partnere a Budapesti Corvinus Egyetem és a Kínai Hongkongi Egyetem Shenzheni Kutatóintézete által szervezett kétnapos AI Transformation Konferenciának, ahol a világ vezető tudósai tanácskoztak a mesterséges intelligencia által kínált tudományos lehetőségekről.
Hírek
Teremavatással, kerekasztal-beszélgetéssel, valamint időkapszula elhelyezésével ünnepelte alapításának két évtizedes jubileumát a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. Az ünnepségen elhangzott, hogy a kar az informatika terén a régió és a város első számú tudásbázisává vált és ipari kapcsolatai révén stratégiai szerepet tölt be az informatikus szakemberek képzésében.
A Debreceni Egyetem Műszaki Kar Gépészmérnöki Tanszéke tizedik alkalommal rendezi meg a Gépészeti Szakkiállítás és Állásbörze rendezvényét, amelyen 34 meghatározó technológiai vállalat fog kiállítani.
Többek kötött a mesterséges intelligencia mindennapokban betöltött szerepéről, a felhőszolgáltatásokról, valamint a Debreceni Egyetem Informatikai Karának jövőbemutató kutatási és fejlesztési lehetőségeiről is szó volt a harmincadik alkalommal megrendezett Informatikai Szakmai Napokon. A hallgatók személyesen találkozhattak a kar vállalati és oktatási partnereivel, az aulában elhelyezett standoknál próba-állásinterjúkon is részt vehettek.
A mostani félévben is folytatjuk az UpSkill Talent Academy ingyenes angol nyelvű workshop sorozatunkat egyetemi hallgatók számára.
A TCS CodeVita Season 12 nemzetközi programozó versenyre, amely kivételes lehetőséget kínál az IT szakon tanulók számára. Ez a verseny lehetőséget nyújt arra, hogy hallgatóik nemzetközi szinten mérhessék össze tudásukat.
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala a 2024/2025. tanév őszi félévében ismét meghirdeti az Ujvári János diplomadíj-pályázatot, melynek célja a szellemitulajdon-védelmi ismeretek növelése az alap- és mesterképzésben részt vevő végzős hallgatók körében.
A Debreceni Egyetem Műszaki, Informatikai és a Bölcsészettudományi Kara is képviseltette magát Japánban, a Chuo Egyetemen a több földrész egyetemi szakembereinek részvételével tartott CogInfoCom konferencián. A rendezvényen elsősorban az ember és a digitális környezet, valamint a mesterséges intelligencia, az infokommunikáció, illetve a kognitív képességek összeolvadásának lehetőségeivel foglalkoztak.
Kezdd el karriered tesztelőként! Jelentkezz az EPAMCampus Automated Testing in JavaScript kurzusára és bővítsd tudásod a tesztelés területén!
Szeretnénk figyelmetekbe ajánlani, hogy megjelentek az új DAAD ösztöndíj-pályázati kiírások, melyekkel a 2025/26-os tanévre pályázhattok támogatást németországi mesterképzésre vagy kutatásra.