Mérnökinformatikus (MSc)

A képzés célja mérnökinformatikusok képzése, akik az informatika szakterületéhez kapcsolódó természettudományos és specifikus műszaki ismeretek magas szintű elsajátítását követően képesek új informatikai rendszerek és eszközök tervezésére, informatikai rendszerek fejlesztésére és integrálására, az informatikai célú kutatási-fejlesztési feladatok ellátására, koordinálására. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására. 

 

Mit tanulhatsz a képzés során?

  • a műszaki informatikai rendszerek fejlesztéséhez szükséges, széles körben alkalmazható problémamegoldó technikákat
  • az informatikai alkalmazások fejlesztéséhez szükséges természettudomá- nyos és mérnöki módszerek elveit
  • az informatikai szakmán belül, a specializációtól függően mélyebb elméleti és gyakorlati ismereteket az alábbiak közül egy vagy néhány területen: szoftvertervezés, rendszerszimuláció és - modellezés, kommunikációs hálózatok, mobil- és erőforrás-korlátos alkalmazások, számítógépes grafika és képfeldolgozás, kritikus és beágyazott rendszerek, médiainformatika, IT-biztonság, párhuzamos rendszerek, intelligens rendszerek, számításelmélet, adatbázisok

Az alap- és mesterszak tanulmányai alapján képzésen kívüli nemzetközi minősítő vizsgák (pl. Cisco) megszerzésére is van lehetőség, amelyek nagy előnyt nyújtanak a hazai és nemzetközi munkaerőpiacon való sikeres szereplésre.

 

Milyen munkaerőpiaci lehetőségek nyílnak meg előtted a diploma megszerzésével?

A szak elvégzése után lehetőség van azonnal kilépni a munkaerőpiacra, régiónkban is találhatók olyan nemzetközi cégek (pl. a Deutsche Telekom IT Solutions, NI Hungary), amelyek állandó keresletet biztosítanak az itt végzett hallgatók felé. Elhelyezkedhetsz a közigazgatási, a banki, a kereskedelmi, a vállalkozói szférában, vagyis azokon a tervezéssel, fejlesztéssel, üzemeltetéssel, ellenőrzés- sel kapcsolatos területeken, amik igénylik a számítógép-vezérelt információs rendszerek és szolgáltatások, az információtechnológiák fokozott alkalmazását.

 

Az ideális jelentkező

  • elhivatottságot érez az informatika műszaki irányultságú területeinek – hálózatok, informatikai rendszerek – mélyebb megismerésére
  • nem riad vissza az ehhez szükséges matematikai, fizikai, elektronikai ismeretektől
  • képesnek érzi magát – irányítás mellett – önálló munkavégzésre is

Milyen előképzettség szükséges a jelentkezéshez?

Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe a mérnökinformatikus alapképzési szak.

Ha programtervező informatikus, gazdaságinformatikus vagy egyéb oklevéllel rendelkezel, a mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 80 kredit; a természettudományos ismeretek területéről (20 kredit), a gazdasági és humán ismeretek területéről (15 kredit), a számításelméleti és programozási ismeretek területéről (15 kredit), a számítógép ismerete területéről (15 kredit) valamint az információs rendszerek ismeretei területérő (15 kredit). A felvétel feltétele a felsorolt területeken az alapképzés során megszerzett legalább 40 kredit, a hiányzó krediteket a képzéssel párhuzamosan, a felvételtől számított két féléven belül kell pótolni.

Üzemmérnök-informatikus képzettséggel rendelkezők esetén a mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 60 kredit a természettudományos alapismeretek (15 kredit), a gazdasági és humán ismeretek (5 kredit), számításelméleti és programozási ismeretek (10 kredit), valamint az informatikai és szakmai ismeretek területéről (30 kredit). A szükséges 60 kredit a képzéssel párhuzamosan is megszerezhető, a felvételtől számított két féléven belül.

Képzési idő: 4 félév

 

Ismertető

A mesterképzési szak megnevezése: mérnökinformatikus (Computer Science Engineering)

A mesterképzési szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése:

  • végzettségi szint: mesterfokozat (magister, master; rövidítve: MSc)
  • szakképzettség: okleveles mérnökinformatikus
  • a szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Computer Science Engineer

Szakfelelős: Dr. Bérczes Tamás Márton egyetemi docens

Mintatanterv

 

2021-es mintatantervek
Felvételi tematika Oklevél követelmény/Tantervi háló Tantárgyi tematikák Fehér füzet Képzési gráf Záróvizsga tételek
2017-es mintatantervek
Felvételi tematika Oklevél követelmény/Tantervi háló Tantárgyi tematikák Fehér füzet Képzési gráf Záróvizsga tételek
2017 előtti mintatantervek
Oklevél követelmény/Tantervi háló Tantárgyi tematikák Fehér füzet Képzési gráf Záróvizsga tételek

Kimeneti követelmények

Fehér füzetek

 

Adatlap kreditek elismertetéséhez

  • nem üzemmérnök-informatikus alapképzésen végzettek számára: pdf,  docx
  • üzemmérnök-informatikus alapképzésen végzettek számára: pdf,  docx
Legutóbbi frissítés: 2024. 10. 29. 10:22