Elstartolt a SmartSoc Projekt harmadik éve

A 2022. február 14-i MsTeams-ben szervezett megnyitóval elkezdődött a SmartSoc (Education of Future ICT Experts Based on Smart Society Needs) projekt harmadik, egyben utolsó évének legfontosabb eseménye az úgynevezett 'blended mobility'. Ez a mobilitás típus két részből áll: az első, mely épphogy elindult, virtuálisan kerül megrendezésre és 2022. április 29-ig tart. A második résznek, ami egy kéthetes workshop, pedig a szlovákiai University of Zilina kampusza ad majd otthont május elején.

A SmartSoc projekt blended mobilitása során 9 ország 10 egyetemének diákjai és oktatói dolgoznak együtt a tavaszi szemeszter során. A projekt fő célja az információ- és kommunikációtechnológiához kapcsolódó szakokon tanuló hallgatók üzleti készségeinek fejlesztése. Az öttagú, nemzetközi hallgatói csoportok egy-egy virtuális start-up cég üzleti tervét dolgozzák ki a projekt keretében. Ezen túl előadásokon is részt vehetnek a workshop alkalmával, ahol a témák érintik az információ és kommunikációs technológiák legfrissebb trendjeit és újdonságokat a vállalkozói lét, fenntartható fejlődés és interkulturális kommunikáció területéről. Mindemellett három Design Thinking szemináriumon is részt vehetnek a hallgatók.