EFOP-3.6.2 - Hallgatói felhívás

Projekt leírása

szechenyi 2020

HALLGATÓI PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

az EFOP-3.6.2-16-2017-00015 „A HU-MATHS-IN – Magyar Ipari Innovációs Matematikai Szolgáltatási Hálózat tevékenységének elmélyítése”

projekt keretében végzett hallgatói kutatási/fejlesztési tevékenységre

Pályázhatnak a Debreceni Egyetem Informatikai Karának/Matematikai Intézetének BSc, MSc, PhD hallgatói.

A pályázat célja: A hallgatóknak a kutatói utánpótlást biztosító oktatási/kutatási/fejlesztési programokba való beilleszkedésének támogatása, ösztöndíjas hallgatóként alapkutatási/fejlesztési/disszeminációs, valamint hálózatosodást szolgáló szakmai feladatokban való részvétel a jóváhagyott hálózati projektekben, illetve a kutatócsoportok fókuszprojektjeiben.

A pályázat időtartama 3-6 hónap a 2018.10.01. – 2019.09.30. időszakban.

Benyújtási határidő: 2018. 09. 30.

A hallgatói ösztöndíj kiegészítés mértéke 50.000-70.000 Ft/hónap (végzett tevékenységtől/szakmai felkészültségtől függően). Várhatóan 2-6 hallgató támogatása várható párhuzamosan. A hallgatók egyénileg pályázhatnak. A pályázatok elbírálásánál az esetleges hátrányos helyzet is figyelembe vételre kerül; a hátrányos helyzet indoklásához a pályázathoz a szükséges igazolásokat is mellékelni kell. A pályázatot korábban vagy párhuzamosan egyéb támogatásban részesülő hallgatók is benyújthatják – a párhuzamos támogatásokat a pályázatban fel kell tüntetni. Az EFOP 3.6.1, 3.6.2, 3.6.3 támogatási szerződéssel rendelkező projektek esetében konkrét tevékenységek és konkrét célszemély között azonos támogatás nem valósulhat meg. Ugyanaz a személy az EFOP 3.6.1, 3.6.2, 3.6.3-ban nem részesülhet azonos célú és tartalmú képzésben vagy célcsoport támogatásban, ugyanakkor eltérő célú és tartalmú képzésben vagy programban részt vehet a különböző támogatási konstrukciókon belül.

A pályázatot a kitöltött pályázati űrlapon keresztül lehet benyújtani, amelyen a kompetenciákat, motivációt, korábbi tudományos/K+F/egyéb szakmai tevékenységet, BSc/MSc hallgatók esetében utolsó két félév tanulmányi eredményét kell feltüntetni. A pályázati űrlaphoz opcionálisan (maximum 2) ajánlólevél is csatolható. A sikeres pályázók konkrét feladatai a projekt vezetősége/kutatói által kerülnek meghatározásra, az elvárt felkészültség miatt az elsődleges célcsoport az MSc-s és magasabb éves BSc-s hallgatók.

A pályázó beszámolási kötelezettsége: Minden hónapban az addig elvégzett munkát, illetve az ösztöndíj pályázat végén az elért eredményeket dokumentálni kell. Minden publikáción és előadáson a támogatót és a projektet fel kell tüntetni. Nem megfelelő előrehaladás esetén a juttatás megvonásra kerül. A hallgatók a projekt időtartama alatt többször pályázhatnak.

A pályázat benyújtása (pályázati űrlap/mellékletek): Béziné Bende Nóra (Informatikai Kar, 3. emelet, I331) vagy Komjáthi Barnáné (Matematikai Intézet, 4. emelet, M425).

Dr. Hajdu András
szakmai koordinátor, tszv. egyetemi tanár
Debreceni Egyetem, Informatikai Kar

DOKMENTUMOK