Informatikai Szakmai Napok - 2021. ősz

A Debreceni Egyetem Informatikai Karán 2021. november 4-5-én 24. alkalommal rendezzük meg az Informatikai Szakmai Napokat, melyre tisztelettel meghívjuk hallgatóinkat, valamint a partner cégeket/intézményeket/szervezeteket.

A pandémiával kapcsolatos külső körülményekre tekintettel úgy készülünk, hogy az eseményt hibrid módon tartjuk meg, vagyis a kari épületben zajló fizikai előadásokat a hallgatók online (stream) formában is nyomon tudják majd követni. A jelenleg érvényes kormányzati intézkedések alapján azoknak, akik fizikailag látogatnak el a rendezvényre, védettségi igazolványt kell felmutatniuk.

A hallgatói jelenlétet mindkét formában ellenőrizni fogjuk, olyan módon, hogy egy online részvétel egy fizikai részvétel 20%-át éri, vagyis öt online előadásrészvétel egy fizikai előadásrészvétellel ér fel. A rendezvényt követően ez alapján fogunk összesített előadásszámokat megállapítani hallgatónként. FONTOS: a fizikai jelenlétet diákigazolvány segítségével fogjuk nyilvántartásba venni, ezért kérünk mindenkit, hogy feltétlen hozza magával!

A szakmai napok alatt a céges standok döntő többsége ismét fizikailag lesz megtekinthető az aulában, de lesznek olyanok is, akik az elmúlt két eseményhez hasonlóan online standszobában várják hallgatóinkat. Újra lehetőség lesz vállalati partnereink jóvoltából próbainterjúkon való részvételre a kari épület egyes tantermeiben, illetve az online kiállítóknál a standszobákban.

A mostani rendezvényre nagyon sok cég jelentkezett, akik magas színvonalon végzik tevékenységüket, ezért úgy érezzük, hogy sokat nyerhetnek azok, akik fizikailag is ellátogatnak a standokhoz (szakmai gyakorlati hely, majdani álláslehetőség, szakmai interjútapasztalat, az egyes szakterületek megismerése, stb.). Ennek figyelembevételével igyekeztünk az oktatói felajánlásokat is megtenni.

Az alábbiakban folyamatosan tesszük közzé a rendezvény programját, a fizikailag, illetve online kiállító cégek listáját, a próbainterjúk helyét, idejét, a tanári felajánlások listáját és az egyéb információkat.

Az online résztvevők az előadásokhoz a tovabbkepzes.unideb.hu/course/view.php?id=574 moodle felületen keresztül tudnak csatlakozni, a szakmai napokra történő bejelentkezéshez szükséges beiratkozási kulcs: ISZN2021. A moodle felületen találják a szekciók YouTube élő közvetítésének linkjeit. A különböző tanári felajánlásokhoz szükséges részvétel nyilvántartása érdekében az előadások ideje alatt meg fog jelenni a moodle felületen egy jelenléti ív, melyhez a jelszót az élő közvetítés alatt a chat ablakban kapják majd meg. Az egyes előadások alatt felmerülő kérdéseiket a közvetítés folyamán a YouTube chat felületén tehetik fel.

Részletes felhívás (pdf)

Kísérő rendezvények

• Kerekasztalok
  • Tanárszakos hallgatóink iskolalátogatása
  • Karunk 3-4. évfolyamos informatikatanár szakos hallgatói november 5-én iskolalátogatáson vesznek részt a fehérgyarmati Kölcsey Ferenc Református Általános Iskolában.
  • Szabadulószoba
  • A két nap során szabadulószobát rendezünk, melyre 5 fős turnosokban lehet jelentkezni. Egy turnus egy órás, a résztvevői helyek korlátozottak. Jelentkezés ITT

Cégeknek

Hallgatóknak