Kerekasztalok 2021 ősz

Adatbiztonság kerekasztal

Informatikai biztonság területe az egyetemi képzésben, vállalati igények, specializációs lehetőségek, K+F irányok, együttműködési lehetőségek: IoT biztonság, autonóm járművek kommunikációja, elosztott felhasználó hitelesítés, blockchain

Szervező: Dr. Pintér-Huszti Andrea

Időpont: 2021. 11. 04. (csütörtök) 11:00-12:30

A rendezvényen oktatóink és céges partnereink vesznek részt, a Teams-es meghívókat minden cég képviselőjének megküldjük.

Adattudomány kerekasztal

Adatvagyonok kezelése, nemzeti adatvagyon, open data portál, érzékeny adatok feldolgozása, felhő alapú megoldások (hibrid felhők, MS Azure, stb.), CPU/GPU/FPGA alapú feldolgozás, dedikált architektúrák (NVIDIA computing szerver, IBM, stb.), vizualizációs technikák (Tablo, Power BI), tanuló adatbázisok előállítása, annotációs eszközök és annotátori feladatok, Adat-EDIH, mélytanuló eszközök, problémafelvetések, IK esettanulmányok, specifikus AI tananyagok.

Szervező: Dr. Hajdu András

Szuperszámítógép (HPC) felhasználás kompetencia igények és lehetőségek

A szuperszámítógép párhuzamos feldolgozási lehetőségei speciális programozási és felhasználói készségeket igényelnek a hatékony programfuttatáshoz. A nagy számolási feladatokat végrehajtó, gyors kódok fejlesztése és működtetése nem csak a fejlesztő, hanem a rendszert üzemeltető részéről is együttműködést ffeltételez. Ezen problémák szükségessé teszik az új magyar HPC rendszer szolgáltatásainak megszervezéséhez a kutató felhasználók és a szolgáltatást koordináló közötti párbeszédet. Ennek egyikeként biztosítunk fórumot a Debreceni Egyetem Informatikai Kar szakmai napjai keretében.

Szervező: Dr. Gál Zoltán

Időpont: 2021. 11. 04. (csütörtök) 12:00-13:00

Hallgatók is részt vehetnek a rendezvényen kari szabályozás szerint.

Virtuális terem címe: