Középiskolai kapcsolatok

Debreceni Szakképzési Centrum (DSZC)

Okleveles Informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus képzés

2021.07.09-én a Debreceni Szakképzési Centrum, a Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum, valamint a Debreceni Egyetem együttműködési megállapodást írt alá, melyben a Felek megállapodtak, hogy a 2021/2022-es tanévtől kezdődően a szakképző intézményben közösen kidolgozott program alapján szakmai oktatást (okleveles technikusképzés) valósítanak meg.

Ha az ilyen képzést elvégző diákok a Debreceni Egyetem Informatikai Karának programtervező informatikus, vagy mérnökinformatikus alapszakján kívánják folytatni taulmányaikat, akkor a technikus képzés során megszerzett ismereteik alapján kreditbeszámítást kérhetnek, így mentesülhetnek egyes egyetemi tantárgyak teljesítése alól.

A részleteket tartalmazó Képzési program megtekinthető ITT