Információk felvételt nyert hallgatóknak 2023

Első lépések

• A Debreceni Egyetemen Neptun tanulmányi rendszert használunk. (Karbantartás miatt a Neptun 2023.augusztus 4-7. között nem lesz elérhető.)
    • A Neptun kódot minden felvett hallgató emailben megkapja. Aki korábbi tanulmányai miatt már szerepel a Neptunban, a régi Neptun kódját tudja használni.
    • A Neptun belépéshez szükséges tudnivalók itt találhatók: eduID regisztráció
  • UniPass kártya: igénylés
  • Kollégium és szociális ösztöndíjInformációk
  • Gólyatábor: 2023. augusztus 29. (kedd) - 2023. szeptember 1. (péntek). (Jelentkezés)
  • Beiratkozás:
  • Tanévnyitó ünnepség:   2023. szeptember 3-án, (vasárnap) 11.00 10:00 órától a Főnix Arénában
    Kapunyitás a Főnix Arénában 9.30 órától. Az elsőéves hallgatók az aréna küzdőterén és a számukra kijelölt lelátókon foglalhatnak helyet. A külföldi hallgatók, valamint a hozzátartozók részére szintén kijelölt lelátók lesznek fenntartva.

Az ünnepségen való részvétel minden első éves hallgató számára kötelező

Oktatás

• Tantárgy elfogadtatás
    • Aki korábban folytatott tanulmányokat felsőoktatási intézményben, feltétlenül olvassa el: Tájékoztató

• Szintfelmérő tervezett időpontja: 2023. augusztus 23. 16:00 óra Tájékoztató
  • Tárgyfelvétel: Tájékoztató (Frissítve:2023.07.25)
  • Órarendek:
    • Nappali tagozat
      • Az aktuális órarend a tárgyfelvétel után a Neptunban nyomon követhető
      • Oktatás kezdete: szeptember 4. hétfő

• Levelező tagozat

Tanulmányi tájékoztató

Ügyintézés

˗            egyetemi koordinátor: Berényi András, demek.unideb.hu; (demek@unideb.hu)

˗            kari koordinátor: Ecsedi Imre (ecsedi.imre@inf.unideb.hu)

• Mentorprogram az Informatikai Karra felvett hallgatók számára
    • A program célja, hogy segítsen az alap és osztatlan képzésre felvett hallgatóknak eligazodni az egyetemi élet új kihívásai között, választ adni a tanulmányaikkal kapcsolatban felmerülő kérdésekre. További célunk, hogy a hallgatóink minél nagyobb számban végezzék sikeresen tanulmányaikat az Informatikai Karon és szerezzék meg diplomájukat. Mindehhez kortárs segítőket, mentorokat biztosítunk, akik jelenlegi hallgatóink közül kerülnek kiválasztásra és rendelkeznek kellő helyismerettel, valamint tapasztalattal ahhoz, hogy támogassák az újonnan felvett informatikus hallgatókat.
      Kari koordinátor: Hegedűs Bence (hegedus.bence@inf.unideb.hu)