A Tématerületi Kiválóság Program keretében sikeresen zárult le a Matlab beszerzése

A Tématerületi Kiválóság Program keretében (Járműipar tématerület - Járműenergetikai számítások kutatócsoport, kutatócsoport-vezető: Dr. Mankovits Tamás, MK) sikeresen zárult le a Matlab beszerzése (az IK is hathatósan támogatta a folyamatot).

Paraméterek:

• licencek száma: korlátlan (nincs korlát egyidejű használat esetén sem, fejenként 4 eszköz)
  • licenc lejáráta: 2021.04.30. (ezt követően vagy hosszabbítás, vagy a korábbi érvényes licencek visszaállnak)
  • hozzáférés: minden egyetemi oktató és hallgató
  • Matlab CWL Full Suite (minden toolbox), verzió: R2020a

A Mathworks egy portált is létrehozott a Debreceni Egyetem számára, amely a következő linken érhető el:

Itt lehet regisztrálni a meglévő egyetemi e-mail címmel ("Sign in to get started"), valamint innen lehet
letölteni a szoftvert a kívánt modulokkal.

A hallgatók a következő módon férhetnek hozzá a szoftverhez:
A weblapon kell bejelentkezni egy egyetemi Matlab felhasználóként. Ennek létrehozásához egyetemi emailcím
szükséges (eduID@mailbox.unideb.hu).

Szakmai támogatás:

• Informatikai Szolgáltató Központ részéről: Szoboszlai Sándor
  • Oktatói oldalról ("Professor sponsor"): Dr. Baran Ágnes (DE IK)