Informatikai Szakmai Napok, 2017 ősz - Kísérő rendezvények

Tanulmányi Fórum

Tanulmányi fórum jellegű előadás, ahol egy előre elkészített PPT-t adna elő a tanulmányi alelnök, ami tartalmazza mind a régi mind az új képzés fontosabb részeit, "buktatóit".

Kedd (Október 31. 16:45-) F0 terem

eSport

DEAC Hackers tart egy előadást az eSport kapcsán, melynek a szakmaiságát a Hackers biztosítja és a blokk második felében a DE IK HÖK által készített teszt lenne, melynek helyes kitöltői mozijegyet kapnának.

Hétfő (október 30. 15:00- ) F01 terem

DE IK tanszéki bemutatkozások, kutatások

F02 terem

• Információtechnológia Tanszék
  • Informatikai Rendszerek és Hálózatok Tanszék
  • Könyvtárinformatika Tanszékek bemutatkozása

• Komputergrafika és Képfeldolgozás Tanszék
  • Alkalmazott Matematika és Valószínűségszámítás Tanszék
  • Számítógéptudományi Tanszék

Itt demo, eszköz, poszterek, kiselőadások, oktatás kutatás reklámozása, MSc szakok népszerűsítése lesz.

PhD képzés bemutatása

Továbbtanulási lehetőségek az Informatikai Tudományok Doktori Iskolában

2016 szeptemberétől a doktori PhD képzések szerkezete gyökeres változásokon ment keresztül, melynek eredményeképpen egy új, sokkal versenyképesebb és átláthatóbb rendszer született, mely valós alternatívaként szolgálhat a frissen végzett MSc-s hallgatóknak. Az előadás bemutatja a megújult képzés szerkezetét, majd megismerteti az Informatikai Tudományok Doktori Iskolában választható programokat, külön kiemelve néhány érdekes területet illetve jelenlegi hallgatói véleményt. Az előadás szabad beszélgetéssel zárul.

Hétfő (október 30. 10:00-11:00) 102 terem

Kreativitáskutatás

Érdekli, milyen a megoldóképessége? Két szórakoztató gyakorlatból megtudhatja:
kreativitás, problémamegoldás játékos felméréssel

A magyar hivatalos kreativitásteszt korszerűsítése zajlik a Magyar Tudományos Akadémiával együttműködésben. Egy játékos, rajzos teszt kitöltésére kerül sor, mellyel a kreativitást mérjük fel. A teszt név nélküli, csak a kutatáshoz szükséges adatokra lesz szükségünk: születési hely, idő; szülők legmagasabb iskolai végzettsége, eddigi lakóhelyek, valamint e-mail cím, amennyiben az eredményt ezúton szeretnék megkapni. Ha nem adnak e-mail címet, sorszám alapján kikereshető lesz a www.kreativitaskutatas.hu oldalon.

A kitöltés 40 perces turnusokban, csoportosan zajlik majd, egy turnusban 5-30 fő tudja elvégezni a tesztet. Korhatár: 7-75 év.

A kutatás célja egy gyermekeknek és felnőtteknek szóló kreativitásfejlesztő program létrehozása, mely segíti a tanulás és a munkavégzés hatékonyságát.

www.kreativitaskutatas.hu

Hétfő (október 30. 9:00-14:00)

Test&Tea

1. Kundra Zoltán, Novák Ádám, Földházi Péter: ISTQB CTAL-TAE Modul