Infokommunikációs Rendszerek Üzemeltetetése Kihelyezett Tanszék A képzésről

Az IT Services Hungary Kft. és a Debreceni Egyetem között 2009-ben jött létre együttműködési megállapodás. Ennek egyik eleme volt 2011-ben a Kihelyezett Tanszék létrehozása az Informatikai Karon.

A képzés célja, hogy a hallgatók megismerjék az ITSH-nál alkalmazott technológiákat, módszereket és rendszereket, valamint, hogy belelássanak egy informatikai szolgáltató cég működésébe, mind elméleti, mind gyakorlati szinten. A félév során projektmunka keretében az elméletben megszerzett tudást gyakorlatban is alkalmazniuk kell, komplex informatikai szolgáltatás összeállításával, majd prezentálásával.

A hallgatók a kurzus sikeres elvégzése esetén képesek lesznek nagyvállalati környezetben, projektekben való szakmai részvételre, illetve az informatikai tevékenységek/szolgáltatások összefüggéseinek átlátására és megértésére. Majd egy projektmunka keretében mindezek rendszerezésére. A félév végére a hallgatók megtanulják egy projekt anyag összeállítását és annak prezentálását.

A képzés során a szükséges elméleti és gyakorlati IT ismeretek oktatása részben angol nyelven zajlik, így a résztvevők magas szintű és széles körű korszerű információs technológiai angol szakszókincset is elsajátíthatnak. A programon való részvétel feltétele a felsoroltak miatt B1 - B2 szintű angol nyelvtudás.