Kelet-Magyarországi Informatika Tananyag Tárház - B25 Tananyag

Informatika rendszerek modellezése és analízise
HTML
Digitális Tankönyvtár

Szerző:

• Sztrik János

Típus:

• jegyzet

Elektronizálás módja:

• Latex-PDF

Tervezett:

• 8 ív

Digitális elemek és számuk:

Tartalom:

Nevezetes eloszlások, exponenciális eloszlásból származtatott eloszlások, eloszlások keveréke, véletlen tagszámú összegek. Generátorfüggvény, Laplace-transzformáltak és alkalmazásaik. Pontfolyamatok, Poisson-folyamat. Markov-láncok, folytonos idejű Markov-láncok, születési-kihalási folyamatok. A legalapvetőbb sorbanállási rendszerek vizsgálata: M/M/1, M/M/n, M/M/n/n, továbbá a véges forrású rendszerek M/M/1//n, M/M/r//n.

Irodalom:
[1] K. Begain, G. Bolch, H. Herold: Practical Performance Modelling. Boston, Kluwer Academic Publisher, 2001.
[2] G. Bolch, S. Greiner, H.de Meer, K. Trivedi: Queueing Networks and Markov Chains. New York, Wiley-Interscience, 1998.
[3] Győrfi László: Tömegkiszolgálás informatikai rendszerekben. Műegyetemi Kiadó Budapest, 1996.
[4] B. Haverkort: Performance of computer communication systems: a model-based approach. New York, John Wiley and Sons, 1998.
[5] R. Jain: The Art of Computer Systmes Performance Analysis. New York, John Wiley and Sons, 1991.
[6] L. Kleinrock: Sorbanállás-kiszolgálás. Bevezetés a tömegkiszolgálási rendszerek elméletébe. Műszaki Könyvkiadó, Budapest, 1979.
[7] Sztrik János: Bevezetés a sorbanállási elméletbe és alkalmazásaiba. Egyetemi jegyzet Debreceni Egyetem, 1994.

Kurzus:
Informatikai rendszerek modellezése és analízise, MI, GI, INBK521-K2, INCK541-K2