Információ-technológia

• Információs rendszerek menedzselése Dr. Fazekas Gábor, Sterbinszky Nóra 2014 (html jegyzet)
    • Az IT infrastruktúra, mint a vállalati profit forrása. A legjobb gyakorlat koncepció. Az ITIL kialakulása és folyamatai. Kapcsolatok az egyes folyamatok között. Szolgáltatás támogatás, szolgáltató pult, esettanulmányok, szoftvertámogatás, Omnitracker
  • Internet Tools and Services - Lecture Notes Dr. Adamkó Attila 2014 (html jegyzet)
    • Shows the history of the internet, its actual characteristics, and its future;; the Semantic Web (web, web services, web engineering, IoT)
  • Operating Systems - Lecture Notes Dr. Adamkó Attila 2013 (html jegyzet)
    • Lecture notes for the Operating Systems courses taken by Faculty of Informatics, University of Debrecen
  • SAP Rendszerüzemeltetés Rácz Anett 2013 (pdf jegyzet)
    • Ebben a kurzusban megismerkedhetünk azokkal az alapvető rendszeradminisztrációs feladatokkal, amik elengedhetetlenek egy SAP adminisztrátor számára. A kurzus előzetes SAP GUI navigációs ismereteket feltételez.
  • SAP System administration Rácz Anett 2013 (pdf jegyzet)
    • In this course we aim to describe the general system administration tasks that are essential for an SAP administrator. Advanced navigation knowledge in SAP GUI is required to begin this course.
  • Szoftvertechnológia Panem Könyvkiadó Kft. 2014 (html jegyzet)
  • Szolgáltatás-Orientált Architektúra Bieberstein, Bose, Fiammante, Jones, Shah 2009 (html jegyzet)
    • A Service-Oriented Architecture (SOA) Compass;; Business Value, Planning, and Enterprise Roadmap fordítása
  • Windows Server 2008 R2 menedzselése Wagner György 2011 (html jegyzet)
    • Bevezetés. A Windows termékvonala. A Windows Server 2008 R2 és kiadásai. Számítógépek és logikai csoportok. Az installálási előkészületek. Az installálás lépései. Bejelentkezés, kijelentkezés, jelszómódosítás. Felhasználók, csoportok. Tartományvezérlő létrehozása. Gyakorlatok.
    • Digitális Tankönyvtár
  • Operációs rendszerek Dr. Fazekas Gábor 2011 (html jegyzet)
    • Számítógépes rendszerek;; szerkezeti jellemzők, Operációs rendszerek;; áttekintés, Processzus leírás és vezérlés, Szálak, mikrokernelek, Folyamat szinkronizáció, Holtpont és éhezés, Memóriagazdálkodás, Virtuális memória, Egy- és többprocesszoros folyamatütemezés, I/O kezelés és lemezütemezés, Állomány-(fájl)-kezelés, Operációs rendszerek védelmi kérdései
    • Digitális Tankönyvtár
  • Operációs rendszerek gyakorlat Dr. Adamkó Attila 2010 (html jegyzet)
    • A jegyzet az operációs rendszerekkel kapcsolatos gyakorlati ismereteket tartalmazza (operációs rendszerek, fájlok és fájlrendszerek, állomány- és folyamatkezelés, archiválás, batchek, shell programozás)
    • Digitális Tankönyvtár
  • Bevezetés a számítógép architektúrákba Gál Zoltán 2011 (pdf jegyzet)
    • A Számítógép architektúrák c. tárgy elméleti és gyakorlati anyaga (integrált áramkörök, digitális technika, számítógép felépítése, rendszersínek, központi egységek, perifériák, szuperszámítógépek)
    • Digitális Tankönyvtár
  • Bevezetés az Informatikába Dr. Nyakóné dr. Juhász Katalin, Dr. Terdik György, Dr. Terdik György, Dr. Kátai Zoltán 2011 (html jegyzet)
    • Számrendszerek; A számítógép mint adatfeldolgozó eszköz; Adatábrázolás a számítógépen; A számítógép felépítése; Számítógéphálózatok; A szoftver; Az operációs rendszer; Algoritmusok; Programozás C nyelven; Alkalmazások;