Kelet-Magyarországi Informatika Tananyag Tárház - D2 Tananyag

Terjedelem:

• 5 ív

Tartalom:

A jegyzet bemutatja a funkcionális nyelvek legfontosabb ismérveit és példákon keresztül elmagyarázza azokat. Megismerteti az olvasót a funkcionális programozási nyelvek speciális elemeivel, a rekurzió hagyományos és a tail-rekurzív változatával, bemutatja a halmazkifejezések és listagenerátorok használatát, valamint a lusta és a szigorú kiértékelés problémáit. A jegyzet határozottan gyakorlat orientált. Clean és Erlang nyelvű példákat sorakoztat fel, de nem csak a tisztán funkcionális nyelvi elemek használatát, a változók kötését, vagy a rekurzív függvények írását mutatja meg, hanem a funkcionális nyelvek ipari felhasználásánál alkalmazott üzenetküldésre, konkurrens programok írására és az egyéb speciális nyelvi elemekre is kitér.

Irodalomjegyzék:
[1] Programozási nyelvek, Volume.: Programozási nyelvek, Nyékyné Gaizler Judit(ed.), Funkcionális programozási nyelvek elemei Zoltán Horváth Programozási nyelvek, pages 589-636.
[2] Horváth Zoltán, Csörnyei Zoltán, Lövei László, Zsók Viktória Funkcionális programozás témakörei a programtervezõ képzésben, Informatika a Felsõoktatásban 2005., Pethõ Attila, Herdon M.(ed.) in.: Informatika a Felsõoktatásban 2005. Debrecen, Hungary
[3] Horváth Zoltán Funkcionális programozás nyelvi elemei, in.:Technical University of Kosice, Kassa, Slovakia
[4] Lövei László, Horváth Zoltán, Kozsik Tamás, Király Roland, Víg Anikó, Nagy Tamás Refactoring in Erlang, a Dynamic Functional Language, Dig Danny, Cebulla Michael(ed.) in.: Proc. of 1st Workshop on Refactoring Tools (WRT'07), ECOOP 2007
[5] Kozsik, T., Csörnyei, Z., Horváth, Z., Király, R., Kitlei, R., Lövei, L., Nagy, T., Tóth, M., and Víg, A.: Use cases for refactoring in Erlang In Central European Functional Programming School, volume 5161/2008, Lecture Notes in Computer Science, pages 250–285, 2008