Kelet-Magyarországi Informatika Tananyag Tárház - C1 Tananyag

• DocBook XML

Terjedelem:

• 10 ív

Digitális elemek és számuk:

• 40 kép,
  • 8 nem interaktív,
  • animáció;

Tartalom:

A mű célja kitekintés nyújtása a mesterséges intelligencia informatikai kötődésű szakterületeken való alkalmazására. Kiemelt területek a robotok, gépi látás, beszédfeldolgozás, tanulás. A megszerzett ismeretek hozzájárulnak a mesterséges intelligencia módszereinek alkotó alkalmazásához az intelligens robotok területén. Tartalom. Robotok, robotstruktúrák, robotok kinematikája, humanoid robotok, robotprogramozás, multiágens robotrendszerek. Gépi látás, képfeldolgozás, robotok látórendszerei, képfeldolgozó hardverek, ANN alapú képfeldolgozás. Statisztikai elvű NLP, robotkommunikáció szemantikai szinten, statisztikai elvű öntanuló morfológia, beszélgető robotok elméleti alapjai, gyakorlati NLP alkalmazások. A mesterséges intelligencia alkalmazása játékágensekben, MI alkalmazási lehetőségek a korszerű játékprogramokban, öntanuló játékágensek alapjai.

Irodalom:
[1] Hans Moravec: ROBOT: Mere Machine to Transcendent Mind. Oxford University Press, Inc. 1998.
[2] Karl Williams: Build Your Own Humanoid Roobots: 6 Amazing and Affordable Projects Mc Graw-Hill, 2004.
[3] Christopher D. Manning, Hinrich Schütze: Foundations of Statistical Natural Language Processing The MIT Press, 1999.
[4] D.Jurafsky –J.H. Martin: Speech and Language Processing Prentice Hall New Jersey 2000.
[5] J. Allen: Natural Language Understanding The Benjamin/Cummings Publishing Company, Inc. 1995.

Kurzus:
MI-MSc-V1T GEIAK630M Alkalmazott mesterséges intelligencia