IK Pályázat nyári szakmai ösztöndíjra 2023. év

Az Informatikai Kar dékánja pályázatot hirdet egyhónapos nyári szakmai ösztöndíjra a Kar kiemelkedő képességű, érdeklődő hallgatói részére.

A nyári szakmai ösztöndíjra pályázhatnak azok a nappali tagozatos állami ösztöndíjas alapképzésben, osztatlan képzésben legalább másodéves vagy mesterképzéses hallgatók, akik a jövő félévben is Karunk aktív hallgatói lesznek. A pályázóknak az alábbi követelményeknek kell eleget tenniük:

• mesterképzésben részt vevő hallgatók esetében legalább jó minősítésű oklevelet szereztek alapképzésen;
  • alap vagy osztatlan képzésben részt vevő hallgatók esetében ösztöndíjindexük legalább 3,50 a pályázat benyújtását megelőző két félév mindegyikében; amennyiben ez az index egyik vagy mindkét félévben egyetem által koordinált mobilitási programban való részvétel miatt nem éri el az elvárt értéket, akkor korábbi félév(ek) ösztöndíjindexe is figyelembe vehető
  • TDK munkát végeztek, végeznek, illetőleg ilyen tevékenységhez vonzalmat éreznek, s el kívánnak indulni a tudományos munkában.

Az ösztöndíj kifizetése szakmai beszámolóhoz kötött, amelyre 2023. szeptemberében kerül sor.

A pályázatokat 2023. május 12. éjfélig kell benyújtani a Neptun rendszerben található "IK Pályázat nyári - szakmai ösztöndíjra 2023" kérvényen (Megtalálható: Ügyintézés/kérvények).

A pályázat tartalmazza a pályázó egyetemi tanulmányi adatait, illetve szakmai munkájának tervezett programját (címszavakban).

A pályázathoz csatolni kell a szakmai önéletrajzot, valamint a témavezető oktató által aláírt ajánlást/véleményt is.

A pályázati kiírásban szereplő feltételek nem teljesülése esetén a pályázat formai okok miatt automatikusan elutasításra kerül.

A pályázatokról a Kari Tanulmányi Bizottság dönt, a döntésről a pályázók június hónapban kapnak értesítést.

Debrecen, 2023. április 18.

Dr. Hajdu András dékán