SIkeres "OTKA" kutatási témapályázatok az Informatikai Karon

Az "OTKA" (Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok) kutatási témapályázat (K_22) c. felhívásra 2022. február 24-ig lehetett benyújtani kutatói kezdeményezésű, tematikus prioritások nélkül bármely tudományterületen végezhető ígéretes alapkutatási programok megvalósítására vonatkozó pályázatokat.

A pályázati értékelési folyamat a pályázati felhívásban megjelent szempontrendszer szerint, külső anonim szakértőktől kért bírálatokra alapozva, szakértői csoportok (zsűrik) és tudományterületi kollégiumok részvételével zajlott. Elfogadva a döntés-előkészítő kollégiumok javaslatát, – a tudománypolitika koordinációjáért felelős miniszter kijelölése szerint eljárva – az innovációért felelős helyettes államtitkár 177 kutatási pályázat támogatásáról döntött:

A Debreceni Egyetem 19 sikeres pályázata közül kettőt az Informatikai Kar kutatócsoportjai nyújtottak be:

Optimális elrendezésű sugárzásdetektáló szenzorhálózat kialakítása gépi tanulással

Témavezető: Dr. Hajdu András

Statisztikai modellek néhány közvetlen gazdasági hatással bíró időjárási mennyiség ensemble előrejelzéseinek utófeldolgozására

Témavezető: Dr. Baran Sándor

Gratulálunk!