Pályázati felhívás hallgatók számára

Keresünk  olyan DEIK hallgatókat akik szívesen részt vennének ebben az ERASMUS+ program által támogatott "Software design for social inclusion" elnevezésű projektben, melyben a társadalmi befogadást támogató,IT eszközökön alapuló megoldások kidolgozása a cél. A projekt formailag egy úgynevezett BIP (Blended Intensive Program), melynek lényege, hogy a résztvevők először egy virtuális (2023. február 13 - április 28), majd egy fizikai mobilitás (május 7 - 13) során dolgoznak egy nemzetközi hallgatói csapat tagjaként egy témán egy-két témavezető irányításával. Hetente kb. 3-4 óra elfoglaltságra lehet számítani. A témák érintik a mobilalkalmazás tervezést, fejlesztést; 3D holografikus alkalmazások fejlesztését; AR eszközök használatát; illetve 3D modellezés, nyomtatás alkalmazási lehetőségeit. A projekt résztvevői a felkínált témák közül csak eggyel fognak részletesebben foglalkozni, de Valenciában megismerhetik a többi csapat eredményét is.

A fizikai mobilitáshoz ösztöndíjat biztosít a projekt kb. 490 EUR értékben a résztvevő hallgatóknak, melyen felül a szervező Universitat de Polytecnica Valencia biztosít kollégiumi szállást (V-Szo), és ebédet (H-P) az egyetemi menzán. A projekt munkanyelve az angol, és a projekt sikeres teljesítéséért 3 kredit szerezhető, mely szabadon választhatónak elszámolható. A rendező egyetemen és a DE-n kívül a University of Zagreb, University of Dubrovnik és az IMT Atlantique (Brest) hallgatói, oktatói vesznek részt. További információ: Zichar Marianna (zichar.marianna@inf.unideb.hu) és Papp Ildikó (papp.ildiko@inf.unideb.hu) Jelentkezésként angol nyelvű CV-t és motivációs levelet, valamint Neptunból generált tanulmányi eredményt várunk a zichar.marianna@inf.unideb.hu címre, BIPCLUSION tárggyal. Jelentkezési határidő: december 12.