INNOSID Valencia 2022 Hackathon

Megkezdődött 6 egyetem hallgatóinak és oktatóinak részvételével 2022. március 28-án az INNOSID projekt keretében Valenciában megrendezésre kerülő Valencia 2022 Hackathon. A kéthetes eseménynek a Technical University of Valencia ad otthont. A DEIK öt hallgatója (Berecz Zsolt, Dorra Jaouad, Kálucz Miklós, Karalyos Anita, Pintér Balázs) vesz részt a projektben, ahol az elmúlt két hónapban fejlesztett mobil alkalmazások véglegesítésére kerül sor. Az appok célja a fogyatékkal élők életének megkönnyítése, melyhez szakmai támogatást nyújt a Croatian Down Syndrome Association, akik évek óta együtt dolgoznak a projekt koordinátorral (University of Zagreb Faculty of Electrical Engineering and Computing) az ICT AAC (http://www.ict-aac.hr/index.php/en/) keretében.

A két hét alatt szakmai előadások és kulturális, szabadidős tevékenységek várják a hallgatókat. Karunkról Papp Ildikó és Zichar Marianna tart csütörtökön workshopot a 3D modellezés és nyomtatás kreatív felhasználási lehetőségeiről 3D printable shapes of Valencia címmel, illetve Tóth Róbert és Vécsi Ádám PhD hallgatók adnak betekintést technológiai újdonságokba Web solutions behind the world of 3D címmel.

A projekt az ERASMUS+ program keretében valósul meg.