Hajós György Adattudományi Szakkollégium jelentkezés

TAGSÁGI PÁLYÁZAT A 2021/2022-ES TANÉVRE

A Debreceni Egyetem Informatikai Kara pályázatot hirdet a 2021/2022-es tanévben a Debreceni Egyetemen és más hazai felsőoktatási intézményekben tanulmányokat folytató hallgatók részére a Hajós György Adattudományi Szakkollégiumba való jelentkezésre.

A mesterséges intelligencia, az adatalapú működésre való átállás ma már szinte minden szektort érint. Számos más felsőoktatási intézmény és szakmai szervezet támogatásával Magyarországon a Debreceni Egyetem Informatikai Karán létrejött egy olyan egyedülálló, országos szintre bővülő szakkollégium, mely az adattudomány és a mesterséges intelligencia iránt érdeklődő diákoknak kínál minél több fejlődési lehetőséget. A szakkollégium az egész országból várja az érdeklődőket, így bármelyik hazai felsőoktatási intézmény hallgatója csatlakozhat.

A szakkollégium célja, hogy a következő években nagyságrendileg több olyan szakember álljon rendelkezésre, akik a mesterséges intelligencia eszköztárát is használva magas szinten tudnak adatról, adatgazdaságról, adatvagyon gyarapításról és hasznosításról gondolkodni, kutatásokat végezni, amivel az adatintenzív iparágak befogadására alkalmassá tehetik az országot.

Mit kínál számodra a Hajós György Adattudományi Szakkollégium?

• tehetséggondozás, mentori támogatás
  • szakterületi előadások, képzések
  • kapcsolati háló építése
  • csatlakozási lehetőség az ország bármelyik pontjáról
  • nemzetközileg is versenyképes tudás
  • nyelvtudás fejlesztése
  • gyakorlati tapasztalatok
  • lehetőség ipari tanúsítványok megszerzésére
  • tudományos diákköri munka
  • készségfejlesztés
  • közösségépítés

Jelentkezz, és építsd velünk a jövőt!

A pályázatok benyújtásának határideje: 2022. február 11. 2022. január 28.

További részletes információ:
LINK