Gazdaságinformatikus (BSc)

A gazdaságinformatikus alapszak célja olyan szakemberek képzése, akik hidat képeznek az üzleti szoftverek fejlesztői és felhasználói között. A képzés alatt a hallgatók megtanulják alkalmazni a közgazdasági és informatikai szakterület ismeretanyagát és tudásuk birtokában átlátják mind a szoftverfejlesztés programozói részét, mind pedig a kapcsolódó üzleti, pénzügyi folyamatokat. Mindezek alapján a végzett hallgatók képessé válnak az üzleti problémák infokommunikációs technikákkal támogatott megoldására, üzleti informatikai rendszerek üzemeltetésére, valamint gazdasági, közgazdasági szakemberekkel, partnerekkel, informatikai fejlesztéseket végző munkatársakkal való együttműködésre, akár idegen nyelven is. A képzés további célja természetesen, hogy megfelelő elméleti és gyakorlati tudást nyújtson a tanulmányok mesterképzésben való folytatásához. A Debreceni Egyetem gazdaságinformatikus alap- és mesterképzésével Magyarországon elsőként csatlakozott a SAS - az üzleti analitikai szoftverek piacvezetője cége - Joint Certificate programjához, mely a hallgatókat egy adatgazdag üzleti környezetben való munkára készíti fel és melynek segítségével a hallgatók megszerezhetik a „Certification in Business Information Technology" SAS tanúsítványt. Mindezek mellett a hallgatóknak lehetősége van az SAP – a világ vezető vállalatirányítási szoftvereket gyártó cége – által gyártott szoftverek legfontosabb moduljainak mélyebb megismerésére, mely tudás igen jól kamatoztatható a munkaerőpiacon.

Munkaerőpiaci lehetőségek

• Gazdaságinformatikusként az alábbi karrierlehetőségek a legjellemzőbbek:
    • vállalatirányítási rendszertámogató
    • üzleti elemző
    • pénzügyi jelentéseket fejlesztő IT szakember
    • rendszergazda
    • ügyviteli rendszerfejlesztő és tesztelő
  • A sikeres álláspályázatnál előnyt jelent, ha a jelentkező erős a megkívánt alaptechnológiákban, mint pl.:
    • a MySQL vagy MS SQL az adatbázisok vagy
    • a Unix/Linux illetve Windows az operációs rendszerek területén

Néhány év megfelelő gyakorlat megszerzése után a hallgatók kisebb vállalkozásoknál akár menedzseri pozíciókra is pályázhatnak.

Az ideális jelentkező

• logikusan gondolkodik és kreatív
  • jó az algoritmikus gondolkodása
  • tisztában van a középiskolai matematika anyaggal