Adatbázisok

• Adatbázis példatár Barabás Péter, Kovács László, Szűcs Miklós 2011 (html jegyzet)
    • Tervezési, modellezési feladatok. SQL feladatok. OO modellezés. DBMS telepítés, karbantartás. PL/SQL. Tárolt eljárások, függvények, aktív elemek. Alkalmazás programozói interfészek (API). ORM framework-ök, perzisztencia felületek. LINQ. Megoldások. Animációk.
    • Digitális Tankönyvtár
  • Adatbázis-adminisztráció Vágner Anikó, Juhász István 2011 (html jegyzet)
    • A jegyzet átfogó bevezetést nyújt az adatbázis-adminisztráció alapvető fogalmaiba, technikáiba, eszközeibe.
    • Digitális Tankönyvtár
  • Advanced Database Systems - Lecture Notes Dr. Adamkó Attila 2014 (html jegyzet)
    • Lecture notes for the Advanced Database Systems course held by University of Debrecen, Faculty of Informatics (XML, XPath, Xquery, XDM)
  • Fejezetek az adatbázisrendszerek elméletéből Kósa Márk, Pánovics János 2011 (html jegyzet)