Nagy teljesítményű adatfeldolgozás és vizualizáció

Kapcsolattartó

A labor célja

• A labor fő kutatási céljai a képfeldolgozás, bioinformatia és tudományos vizualizáció feladatköreihez kapcsolódnak elsősorban az ezen területeken megjelenő nagy mennyiségű adatok hatékony feldolgozásának motivációjával. Kutatási és fejlesztési tevékenységünk a klasszikus adatfeldolgozási feladatok mellett kiterjed a korszerű adatgyűjtő rendszerek (például kéz/szemszenzorok) támogatására is. A számítógépes grafika oldaláról hangsúlyosan jelenik meg a 3D terület (3D nyomtatás, virtuális valóság). A nagymennyiségű adatfeldolgozáshoz szükséges erőforrást a labor saját grid rendszere adja, illetve aktív HPC kutatásokat folytatunk alkalmazási területeink igényeinek kielégítésére. További feladatok közé tartozik a nemzetközi és hazai K+F projektek megírása és a nyertes pályázatokhoz kötődő kutatások, fejlesztések kivitelezése és az eredmények kiértékelése is.