ACM programozó versenyek

Az ACM (Association for Computing Machinery) az egyik legrangosabb és legnagyobb informatikai társaság, 1977 óta évente meghirdeti nemzetközi programozási versenyét. A verseny során 3 fős csapatoknak kell néhány (8-12) angol nyelven megfogalmazott feladatot megoldaniuk. A verseny győztese az a csapat, amelyik a rendelkezésre álló 5 óra alatt a legtöbb feladatot oldja meg. A verseny rendkívül népszerű és világszerte elismert a programozó hallgatók körében, az elmúlt évben 102 ország 2736 egyeteméről 43967 hallgató vállalkozott rá, hogy több lépcsőn keresztül eljusson a döntőbe.

A kart a helyi selejtező forduló legeredményesebb csapatai képviselhetik a verseny közép-európai fordulójában.

Frissítés dátuma: 2017.12.16.