Google Cloud Event

2021, február 9 - 09:15
Google Cloud Study Jam organized by DSC Unideb, GDG Budapest & Women Techmakers Budapest.

Get Google Cloud training FREE of charge!

During this online meetup, we'll work through a couple of Google Cloud labs provided by Qwiklabs.

The training will be led by Zsigmond P.Toth (EPAM Systems, GDG Budapest organizer, Google Cloud Certified Professional Cloud Architect)

All attendees of the meetup will get a FREE Qwiklabs Advantage Subscription, $55+ value, valid for 1 month, so you will have 1 MONTH FREE ACCESS to ALL LABS at the Qwiklabs training platform where you can complete additional labs. By completing Qwiklabs hands-on labs you will get hands-on experience with the Cloud Console, Compute, Storage, Database, Networking, Operations, Big Data, Artificial Intelligence and other Google solutions.

Event link

Event time: 11 February 2021, 05:00 PM CET

About the organizers:

DSC Unideb

Zsigmond P.Toth (GDG Budapest organizer, Google Cloud Certified Professional Cloud Architect)

Farida Elchuzade (GDG Budapest organizer, Women Techmakers Budapest organizer)