SmartSoc projekt

2019, október 22 - 08:45

A TEAMSOC21 projekt (http://sociallab.fer.hr/teamsoc21)  konzorciuma két finn partnerrel bővülve, szlovák koordinálással sikeresen pályázott az ERASMUS+ KA203 -as felhívás keretében. Így karunk a 2019-2022 közötti 3 éves időszakban 13 európai felsőoktatási intézmény és egy civil szervezet alkotta konzorcium tagjaként részt vesz a SmartSoc projektben. A szervező bizottságnak tagja lett Zichar Marianna és Papp lldikó is, akik október 14-16 között részt vettek a projektnyitó megbeszélésen, ami a szlovák koordinátor, a University of Zilina városában került megrendezésre. A projekt keretében kis létszámú nemzetközi csapat tagjaként egy supervisor irányításával kell egy kiválasztott témán dolgozni virtuális csapattagként kb. 6 hétig, majd két hétre el lehet utazni 2020 tavaszán Zilinára (Zsolnára), ahol személyesen is találkoznak a csapattagok, illetve a témavezetők és befejezik a téma kidolgozását. A felkínált témák keretében olyan startup cégek beindítása kerül megtervezésre, melyek tevékenysége megoldást kínál az Európa 2020 illetve Horizont 2020 programok társadalmi kihívásaihoz. A projektbe elsősorban mester hallgatók kerülnek majd bevonásra. A felhívás november közepén várható.