2019 SAS ADATTUDÓS HACKATHON

2019, október 14 - 11:30

A program pénteken egy egész napos képzéssel indult a SAS Hungary központjában, ahol a résztvevők megismerkedtek a legújabb webes, felhő alapú SAS technológiákkal (SAS Viya, CAS szerver). Majd hétfőn kezdődött 2-3 fős csapatokban a Hackathon, reggeltől egészen estébe nyúlóan. A feladat a következő volt: a Tippmix Pro adatbázisából dolgoztak a csapatok, ahol látták a futball mérkőzések történéseit (labda aktuális helyzete, sárga/piros lap, kaput eltaláló lövés, szabadrúgás, stb.) néhány másodperces lebontásban a 80. percig. Olyan becslést kellett készíteniük, mely a tanuló adatbázis alapján a legpontosabban jósolja meg a validáló halmazon, hogy lesz-e gól a fennmaradó ~10 percben. Másnap egy nívós szakmai zsűri előtt prezentálták a csapatok megoldásukat. Karunkat képviselő Ónadi János csapata második legjobb közelítést hozta.