Programozói nyári tábor

2018, szeptember 3 - 11:15

A program az EFOP-3.4.4-16-2017-00023, „Az MTMI szakokra való bekerülést elősegítő innovatív programok megvalósítása a Debreceni Egyetem vonzáskörzetében” című projekt keretében valósult meg. A tábor középiskolásoknak és általános iskolásoknak szólt, 2018. augusztus 27-31. között került megrendezésre, hétköznap 8-16 óráig voltak foglalkozások. A programozási ismeretek gyakorlati és játékos feladatokon keresztül történő elsajátításán túl a tehetséges és szorgalmas diákok a tábor során betekintést nyerhettek az Informatikai Kar oktatóinak, kutatóinak életébe. A tábor 23 résztvevője megismerkedhetett az Informatikai Kar infrastrukturális feltételeivel, szerverszobáival, üzemeltetéssel. Lehetőségük nyílt a szuperszámítógéppel is találkozni, valamint mikrokontrolleres vezérléseket megismerni, kipróbálni.

A tábornak jövőre is lesz folytatása, a tervek szerint kezdő és haladó foglakozásokra lehet majd jelentkezni.

Fotók a táborról