Kezdő programozó szakkör (EFOP 3.4.4. projekt)

Érdekel az informatika világa? Szeretnél több lenni egy egyszerű felhasználónál? Kíváncsi vagy, hogy hogyan készülnek azok az alkalmazások, amelyeket nap mint nap használsz? Érdekelnek a különböző algoritmusok, azok szerkezete, leírása különböző algoritmusleíró eszközökkel? Ha igen és még soha nem programoztál, akkor itt a helyed! Belekóstolhatsz a programozás rejtelmeibe, elmerülhetsz az algoritmusok világába!

A Kezdő programozó szakkörön kezdetben megtanulunk alapalgoritmusokat leírni, fejlesztve az algoritmizáló készségeinket, ezt követően az algoritmusokat átütetjük egy magas szintű programozási nyelvre.

Oktató: Biró Piroska

Oktató elérhetősége:

Időpont: péntek délutánonként online formában.

Nulladik évfolyam - előkészítő (programozás) (EFOP 3.4.4. projekt)

Egyre kevésbé létezik olyan munkakör, ahol hosszú távra lehet tervezni valamilyen szintű programozási, algoritmizálási képességek nélkül. Ez a nulladik évfolyam - előkészítő szakkör azokat a 16-18 éves diákokat célozza meg, akik - akár már továbbtanulási célokból is, még egyetemi tanulmányaik megkezdése előtt - szeretnék elsajátítani a programozás alapjait, vagy elmélyíteni a már meglévő ezirányú tudásukat.

Egyrészt a szakköri alkalmak ideje alatt lehet megismerkedni ezzel az igen hasznos és ígéretes iránnyal, másrészt az mtmi portál segítségével otthonról is lehet próbálgatni a gyakorlásra kitűzött feladatok megoldását.

Oktató neve: Bertók Csanád

Oktató elérhetősége:

Időpont: péntek délutánonként online formában.

Frissítés dátuma: 2020.09.29.