12 jan
NKFI Alap új innovációs pályázatai
61 milliárd forintos keretösszeggel megjelentek az NKFI Alap új innovációs pályázatai
11 jan
Visual C# és .NET a gyakorlatban képzés
Képzéssel egybekötött munkalehetőség a Schönherznél
Közös jövőben gondolkodnak
Háromoldalú, stratégiai megállapodást kötött egymással a Debreceni Egyetem, Debrecen önkormányzata, valamint az IT Services Hungary. A cég debreceni egységnél dolgozó 1900 munkavállaló 80 százaléka az DE-n végzett.
A jövő programozói versenyeztek
A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem, a miskolci Földes Ferenc Gimnázium, illetve a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem csapata nyert vasárnap a Debreceni Egyetem Informatikai Kar Regionális Programozói Csapatversenyén.
A legjobb programozókat keresik
Három kategóriában mintegy 180 egyetemista és középiskolás vesz részt december 3-án, vasárnap a Debreceni Egyetem Informatikai Karának Regionális Programozói Csapatversenyén.
Új professzor a mérnökképzés élén
Vajda István egyetemi tanár lett a Debreceni Egyetem Mechatronikai és Villamosmérnöki Intézetének alapító vezetője. A professzort a Műszaki-Informatikai Kabinet keddi ülésén mutatta be Palkovics László oktatásért felelős államtitkár.
Számítások a biztonságos internetért
A világhálón használt RSA titkosítás biztonságosabbá tételének matematikai hátteréről tartott előadást pénteken az Informatikai Karon a Zágrábi Egyetem professzora, Andrej Dujella, aki szombaton vette át a Debreceni Egyetem díszdoktora címet.
Hiánypótló tesztelői kurzus
A világon elsőként a Debreceni Egyetem Informatikai Karának Certified Tester Advanced Level Test Automation kurzusát akkreditálta az ISTQB szoftvertesztelői világszervezet. Az intézmény ezzel megkapta a lehetőséget, hogy hivatalos vizsgafelkészítő kurzust tartson.
Keresik a tehetségeket
A cégek előadásai, információs standjai és próbainterjúi mellett a tanszékek is bemutatják kutatási projektjeiket hétfőn és kedden, az őszi Informatikai Szakmai Napokon a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.
Tehetséggondozás az informatikában
Az informatika gyakorlati alkalmazásával, új technológiákkal kapcsolatos témakörökben tartanak előadásokat cégek az őszi Informatikai Szakmai Napokon, október 30-31-én a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.