19 máj
Szakmai ösztöndíj pályázatok
Az idei évi kiemelt és nyári szakmai ösztöndíj pályázatok kiírásra kerültek. Pályázatokat június 5-ig lehet benyújtani.
19 máj
Developers Students clubs
Google is looking for students to be leaders on campus for the Developer Student Clubs program.
11 máj
Matlab a tudomány szolgálatában
A Debreceni Egyetem (DE) valamennyi polgára számára elérhető április vége óta a Matlab-Simulink szoftvercsalád. Az intézményi szintű jogosultságnak köszönhetően a hallgatók, az oktatók, a kutatók és munkatársak irodai, hordozható és otthoni számítógépen is jogtisztán használhatják.
07 máj
A Tématerületi Kiválóság Program keretében sikeresen zárult le a Matlab beszerzése.
05 máj
Nemzeti Tehetség Központ - Mentorálási pályázat
Megjelent a Nemzeti Tehetség Központ mentorpályázata.
05 máj
Nemzet Fiatal Tehetségeiért Ösztöndíj
A Nemzeti Tehetség Program keretében megjelent a Nemzet Fiatal Tehetségeiért Ösztöndíj pályázati kiírása.
Oklevelek - rekordszámú igénylés már az első napon
Egyedülálló, rekordidő alatt kialakított internetes regisztrációs felületen kezdte meg szerdán az adategyeztetést a Debreceni Egyetem (DE) azon volt diákjaival, akik eddig a nyelvvizsga hiánya miatt nem kaphatták meg diplomájukat. Már az első napon több mint 1200-an kérték oklevelük kiadását.
Programozás órát tart általános iskolásoknak a DEAC-Hackers
A DEAC-Hackers elsősorban a szervezett játékban, az e-sport tevékenységben és annak kutatásában érdekelt, ám utánpótlásnevelés is fontos számukra.
EURAXESS - Postdoc MSCA IF opportunities in Luxembourg
Organisations from Luxembourg (public or private) expressed an interest in hosting postdoctoral researchers for a wide range of projects.
Az e-sport egyre népszerűbb
Megállt az élet a sportpályákon a koronavírus-járvány miatt. Kivételt jelent viszont az e-sport, amire komoly figyelem irányult.