Informatikai napok: fókuszban a GDPR

2018, április 3 - 09:35
A májustól életbe lépő új uniós adatvédelmi szabályozásról, a GDPR-ról is szó lesz a tavaszi 18. Informatikai Szakmai Napokon április 5-én és 6-án a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.

Oracle, Morgan Stanley, NI, BT, IT Services, Innonic Group, Epam, Nebu, Neuron, Dataexpert, BitNinja – a legnagyobb nemzetközi vállalatoktól a helyi KKV-kig számos informatikai cég képviselteti magát a Debreceni Egyetem Informatikai Karának tavaszi rendezvényén.

A két nap során az informatika gyakorlati alkalmazásával, új technológiákkal kapcsolatos előadások mellett kiemelt figyelmet kap az open source szoftverfejlesztés, a tesztelés, a felhőszolgáltatás, valamint egy különösen aktuális téma: az Európai Unió új adatvédelmi szabályozása.

- Az Informatikai Szakmai Napok szervezésénél mindig arra törekszünk, hogy az átfogóbb témák mellett a legfrissebb, legaktuálisabb technológiai újdonságokkal is foglalkozzunk. Idén tavasszal ez a GDPR, a májustól életbe lépő uniós Általános Adatvédelmi Rendelet, ami az informatikai szektorra is nagy hatással lesz – hangsúlyozta Mihálydeák Tamás dékán.

A szakmai napokon a DETEP-es hallgatók is bemutathatják kutatási témáikat. A szakmai munkát az IK HÖK által szervezett hallgatói programok, sportversenyek, szakok közötti vetélkedők egészítik ki.

A 18. Informatikai Szakmai Napok részletes programja elérhető a rendezvény weboldalán.

Sajtóiroda - TPL