"Barkács" (hardverprogramozás) szakkör (EFOP 3.4.4. projekt)

Gyakorlati foglalkozások technikai érdeklődésű diákoknak, fejlesztve a problémamegoldási készséget, technikai tudást, eszközhasználatot. Az előre legyártott és felszerelt elektronikai eszközökre már csak a működtető programot kell megírni. Hogyan tudunk egy élettelen "vasból" egy működő eszközt kreálni, kezdve az egyszerűbb feladatokkal, mint például LED-ek villogtatása, gombnyomás érzékelése? Ez alatt megtanulhatjuk a programozás alapjait, ráadásul jól látható eredménye lesz a munkánknak. A továbbhaladásra is van lehetőség sokféle kiegészítő áramkör segítségével: kapcsolók, LED-kijelzők, FM-rádió, Internet-csatlakozás, távolságérzékelő stb. állnak rendelkezésünkre. A lehetőségeknek csak a fantázia szab határt, mivel több kiegészítő is csatlakoztatható ugyanahhoz az alaplaphoz. Várjuk mindazokat, akik szeretnének kicsit mélyebben belelátni a mai számítógépek, okostelefonok működésébe, hiszen az általunk használt eszközök gyakorlatilag ugyanúgy működnek, mint amiket a mindennapok során használunk - a különbség csak az, hogy itt mi keltjük életre ezeket.

Oktató neve: Vas Ádám

Oktató elérhetősége:

Időpont: péntek délutánonként online formában.

Frissítés dátuma: 2020.09.29.