Új kihelyezett tanszék az Informatikai Karon
Speciális oktatási-kutatási szervezeti egységet hoz létre az NI Hungary a Debreceni Egyetem Informatikai Karán, hogy segítse a gazdaságinformatikus, a mérnökinformatikus és a programtervező informatikus Bsc- és Msc-szakos hallgatók képzését. Az amerikai vállalat emellett egy új számítógépes tanterem kialakítását is támogatta több mint 4 millió forint értékű adományával.
Új kihelyezett tanszék az Informatikai Karon
A világ egyik leggyorsabban növekvő szoftverfejlesztő cégének hazai leányvállalatával, az EPAM-mal hozott létre speciális oktatási-kutatási szervezeti egységet a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A megállapodás célja a nemzetközi piaci tudás és a naprakész technológiai ismeretek integrálása az oktatásba.
Egyetemi tudás a Debrecen Drive-on
A Debreceni Egyetem járműipari képzéseit, kutatásait is megismerhetik az idei Debrecen Drive látogatói. A május végi, három napos, mintegy ötvenezer négyzetméter alapterületű rendezvényen több mint ötszáz féle járművet csodálhatnak meg az érdeklődők a Nagyerdőn.
TDK eredmények 2022 tavasz
Április 14.-én zajlott a kari TDK tavaszi fordulója, amin rekordszámú 18 dolgozattal összesen 24 hallgató vett részt.
L.A.N. RELOADED [powered by UEG] Party 2022.
A DEIK Hallgatói Önkormányzata által új köntösben kerül megrendezésre Magyarország egyik legnagyobb egyetemi e-sport versenye április 25-én!
Innováció és aktualitások az informatikában
A számítógép-hálózatok és alkalmazásaik, a digitalizáció, a mesterséges intelligencia területén elért fejlesztésekről és a magyarországi IT-ipar legújabb eredményeiről adtak átfogó képet a hazai felsőoktatás, a közgyűjteményi közösségek, valamint az informatikai szektor szereplői a Debreceni Egyetem Informatikai Karán (IK) tartott Networkshop országos informatikai konferencián.
Karrierépítés az informatikában
A legújabb informatikai technológiákkal, aktualitásokkal ismerkedhetnek meg a Debreceni Egyetem Informatikai Karának hallgatói a 25. Informatikai Szakmai Napokon. A kedden reggel megnyitott rendezvényen minden eddiginél több szakmai előadáson vehetnek részt a látogatók.
Tavaszi Informatikai Szakmai Napok, 2022.
A Debreceni Egyetem Informatikai Karán 2022. április 19-20-án (kedd-szerdán) 25. alkalommal rendezzük meg az Informatikai Szakmai Napokat.
Erasmus internship opportunities in Slovakia for April- June 2022
Since summer time is coming, we have prepared for you new Erasmus internship opportunities with the start in April - June 2022.
Ez betalált: két arany és két ezüst a sportlövő MEFOB-ról
Nagyszerű szereplés után összesen négy éremmel tértek haza a Debreceni Egyetem hallgatói az idei Sportlövő MEFOB-ról. Fleischer Bernadett egy egyéni arany és egy egyéni ezüst mellett csapatban is érmesként zárt, míg Polgár János szintén aranymedálnak örülhetett.