12 júl
MoodleMoot konferencia a Debreceni Egyetem Informatikai Karán
11 júl
Bolyai János Kutatási Ösztöndíj
"A szabad kutatás esélye a legkiválóbbaknak" – 2019.06.26-án átadták a Bolyai-ösztöndíjakat.
05 júl
Új dékán az Informatikai Kar élén
Adattudományi képzések indítása, a jármű- és egészségiparhoz kapcsolódó informatikai kutatások ösztönzése, szolgáltató jellegének erősítése, a minőségi alapkutatás támogatása is az új kari vezető tervei között szerepel. Hajdu András július elsejével vette át az Informatikai Kar irányítását.
IJCRS 2019 konferencia
Lezajlott az „International Joint Conference on Rough Sets 2019” című nemzetközi konferencia.
Szakfordító képzés
Angol-Magyar / Német-Magyar Informatikai Szakfordító Szakirányú Továbbképzési Szak
Új kari vezetők az egyetemen
Dékáni kinevezéseket adtak át, elfogadták a 2019/2020. évi képzési programot, valamint a Neumann János Egyetem szolnoki Gazdálkodási Karának a Debreceni Egyetembe történő beolvadásának végrehajtásáról is döntöttek a Szenátus június 20-ai ülésén.
Az életlenhalmaz-elmélet újdonságai
Az adatbányászattól az orvosi képfeldolgozásig az informatikai tudományok számos területén alkalmazott életlenhalmaz-elmélet témájában tartanak nemzetközi tanácskozást a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A rangos vándorkonferenciát először rendezik hazánkban.
Kezdődnek a diplomaosztók - ÚJ
Az Általános Orvostudományi Kar június 14-i ünnepsége nyitotta a nyári diplomaosztók július 6-ig tartó sorát a Debreceni Egyetemen. Idén a 14 karon csaknem 3500 végzős veheti át a végzést igazoló oklevelet.
Kari Nyílt Nap
Kari Nyílt Nap keretében látta vendégül a debreceni Tóth árpád Gimnázium diákjait az Informatikai Kar.
SAS Adattudós Hackathon
A SAS Adattudós Hackathon versenyt hirdet egyetemi hallgatók részére.