02 feb
Neumanntól Steve Jobs-ig, és tovább
Virtuális valóság, big data, IoT, informatikai biztonság – ezek a témák is szóba kerültek a Tudósiskola csütörtöki előadásán, melyet a Debreceni Egyetem Informatikai Kar dékánja a tartott a Kossuth Gyakorló végzőseinek.
27 jan
Science NO Fiction 2.0
Robotprogramozási versennyel és tudományfesztivállal népszerűsíti a természettudományokat a National Instruments. A cég különleges rendezvényén az egyetemmel és más vállalatokkal közösen motiválja a fiatalokat, hogy a mérnöki pályát válasszák.
Szuperszámítógépekkel a fejlődésért
A jövő a szuperszámítógépek használatában és a párhuzamos programozás elsajátításában van – hangzott el a Debreceni Egyetemen működő szuperszámítógépes szolgáltatásokat ismertető céges tájékoztatón.
Egy informatikai életmű elismerése
Neumann-díjjal tüntették ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának professzorát, Terdik Györgyöt. Az elismerést a Digitális Esélyegyenlőség konferencián vette át a kar korábbi dékánja.
„Beprogramozták magukat” a jövő informatikusai
Kétszázhuszonnégy fiatal mérte össze tudását a Debreceni Egyetem Informatikai Kara által szervezett programozói versenyen, amelyen a miskolci és kolozsvári fiatalok is megismételték előző évi sikerüket.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
K+F egyetemi tudásbázissal
A Debreceni Egyetemre mint innovációforrásra számít kutatás-fejlesztési tevékenységének bővítésében az IT Services Hungary. Többek között ezt is rögzítették a felek a kedden aláírt együttműködési megállapodásban.
Informatikai innováció a GTK-n
Mesterséges érzékelés, üzleti intelligencia – többek között ezekben a témákban tájékozódhattak az érdeklődők pénteken Gazdaságtudományi Kar (DE GTK) Alkalmazott Informatikai Napján.
RECALL – hogy ne legyen katasztrófa
A földcsuszamlások megelőzésére dolgoztak ki előrejelző és költségallokációs rendszert a Debreceni Egyetem szakemberei egy nemzetközi projekt résztvevőjeként.
Egész éjjel nyomták
Öt játék, tizenkét óra versenyidő, mintegy kétszáz gamer, két kilométernyi UTP-kábel – ez volt a DE IK LAN Partyja. Világszerte egyre népszerűbb az esport, melyet többféle megközelítésben is vizsgálnak majd a Debreceni Egyetemen.