29 aug
Informatika a felsőoktatásban
Az átalakított képzési és kimeneti követelményekről, egy új informatikai szak bevezetéséről, a változó ipari igényekről, a lemorzsolódás csökkentéséről, valamint a legújabb kutatási eredményekről is szó lesz az Informatikai Kar háromnapos konferenciáján.
25 aug
Fókuszban az alkalmazott matematika
A valószínűségszámítás, az elméleti és alkalmazott statisztika legújabb kutatási eredményeit és módszereit vitatják meg a tudományterület kutatói a Debreceni Egyetem Informatikai Karának nemzetközi tudományos konferenciáján.
15 aug
Okos térkép a Debreceni Egyetemről
Az elsősök és az új egyetemi polgárok tájékozódását segítő információs térképet fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának geográfus-geoinformatikus hallgatói.
Félidőnél a diplomaosztók
A Debreceni Egyetem öt karának végzős hallgatói vették át oklevelüket pénteken és szombaton. Összesen több mint nyolcszáz szakember tett esküt a Díszudvaron arra, hogy hivatását a legjobb tudása szerint gyakorolja.
Újdonságok a térinformatikában
Az aktuális kutatási témáktól a legmodernebb eszközökig a térinformatika legújabb vívmányait ismerhetik meg a szakemberek a kétnapos VIII. Térinformatikai Konferencián és Szakkiállításon a Debreceni Egyetemen.
Átalakuló mérnökképzés
Külön szervezeti egységet hoz létre a villamosmérnöki képzésnek a Debreceni Egyetem. A műszaki oktatás fejlesztéséről Palkovics László oktatásért felelős államtitkár az egyetemi vezetéssel közösen tartott tájékoztatót az intézményben.
Az e-sport új irányai
Az e-sport fejlődése volt a téma a Debrecen Smart City szerdai meetupján. A rendezvényen a Debreceni Egyetem Informatikai Karának oktatói és hallgatói is bemutatták kutatási eredményeiket.
Lányok Napja az egyetemen
A mérnöki és technológiai pálya előnyeit mutatták be csütörtökön a Debreceni Egyetem Informatikai, valamint a Műszaki Karain. Olyan továbbtanulási lehetőségekre hívták fel a lányok figyelmét, amelyek a köztudatban kevésbé elterjedtek a nők között.
Finiséhez érkezett az OTDK!
A végéhez közeledik az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) megmérettetése. Az elmúlt héten lezárult szekciókban is remek eredményeket értek el a Debreceni Egyetem hallgatói.
Az informatika csodáiról lányoknak
Kutyát etethetnek és kígyót szelídíthetnek számítógéppel, valamint a virtuális térben mozoghatnak azok a lányok, akik csütörtökön ellátogatnak a Debreceni Egyetem Informatikai Karára, amely ebben az évben is csatlakozott a Lányok Napja kezdeményezéshez.