Átalakuló mérnökképzés
Külön szervezeti egységet hoz létre a villamosmérnöki képzésnek a Debreceni Egyetem. A műszaki oktatás fejlesztéséről Palkovics László oktatásért felelős államtitkár az egyetemi vezetéssel közösen tartott tájékoztatót az intézményben.
Az e-sport új irányai
Az e-sport fejlődése volt a téma a Debrecen Smart City szerdai meetupján. A rendezvényen a Debreceni Egyetem Informatikai Karának oktatói és hallgatói is bemutatták kutatási eredményeiket.
Lányok Napja az egyetemen
A mérnöki és technológiai pálya előnyeit mutatták be csütörtökön a Debreceni Egyetem Informatikai, valamint a Műszaki Karain. Olyan továbbtanulási lehetőségekre hívták fel a lányok figyelmét, amelyek a köztudatban kevésbé elterjedtek a nők között.
Finiséhez érkezett az OTDK!
A végéhez közeledik az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) megmérettetése. Az elmúlt héten lezárult szekciókban is remek eredményeket értek el a Debreceni Egyetem hallgatói.
Az informatika csodáiról lányoknak
Kutyát etethetnek és kígyót szelídíthetnek számítógéppel, valamint a virtuális térben mozoghatnak azok a lányok, akik csütörtökön ellátogatnak a Debreceni Egyetem Informatikai Karára, amely ebben az évben is csatlakozott a Lányok Napja kezdeményezéshez.
24 óra programozás egy nemes célért
Egy nap állt a hallgatók rendelkezésére, hogy weboldalt készítsenek az Informatika a látássérültekért Alapítvány számára a Debreceni Egyetem Informatikai Karán rendezett ITSH Hackathon versenyen. A győztes az egyik debreceni csapat lett.
Két nap informatika
Mintegy 30 cég több mint 50 előadással, illetve 18 standdal várja hétfőn és kedden a hallgatókat a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A 16. Informatikai Szakmai Napok megnyitóján ismertették az Arató Mátyás ösztöndíj győzteseit is.
Robotok harca a Kossuth Gyakorlóban
Általános iskolások robotika szakkörön épített Lego szumó robotai küzdöttek meg egymással pénteken a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri épületében.
Fókuszban az IT-biztonság
Az informatikai rendszereket érintő incidensekről és a számítógépes bűncselekmények jogi vonatkozásairól is szó lesz a 16. Informatikai Szakmai Napokon, ahol az informatika aktuális kérdéseiről hallhatnak előadásokat a hallgatók.
09 már
Modernizálják a műszaki képzést
Palkovics László oktatásért felelős államtitkár részvételével jött létre a Debreceni Egyetem műszaki és informatikai képzéseinek fejlesztését támogató testület, melynek munkájában az intézmény rektora, kancellárja és érintett dékánjai mellett a régió vállalatai is részt vesznek.